nasze produkty polecają firmy:

Zapraszamy do sklepu chemiadomowa.com

Obniżka! REPA  R 200 - płynny uszczelniacz Zobacz większe

362,00 złbrutto brutto przed rabatem

226,62 zł netto
278,74 zł brutto 23% VAT

-23%

Więcej informacji

REPA  R 200 - płynny uszczelniacz. Stosować można do wszelkich instalacji, niezależnie od materiałów użytych do jej budowy, z wyjątkiem takich, gdzie zamontowany został kocioł wiszący lub przepływowy podgrzewacz wody.

Preparat jest skuteczny nawet przy ubytkach wody do 200 litrów na dobę.

Preparat nie jest toksyczny, odporny na ciśnienie do 10 bar i temperaturę 1200 C. Posiada nieograniczony czas magazynowania, nie jest odporny na mróz.  

Sposób działania chemicznego uszczelniacza.

Po wprowadzeniu do instalacji preparat krystalizuje po zetknięciu z powietrzem i pod wpływem temperatury tworząc korek na zewnątrz rury.

Sposób użycia płynnego uszczelniacza.

Należy usunąć wkład filtrów siatkowych. Uruchomić kocioł i pompę, pootwierać wszystkie zawory. Preparat uszczelniający wstrząsnąć i wprowadzić do systemu c.o. bez rozcieńczania w proporcjach 1 litr na 200 litrów wody. Przy wprowadzaniu preparatu do instalacji warto zastosować pompę. Doprowadzić instalację do ciśnienia roboczego i temperaturę pracy. Odpowietrzyć grzejniki i pompę obiegową. Po pięciu godzinach można obniżyć temperaturę pracy. Całkowite uszczelnienie potrwa kilka dni. Uszczelniacz może pozostać w instalacji do 4 tygodni. Po tym czasie należy instalację wypłukać i napełnić nową wodą. Polecamy dodać do wody inhibitor korozji Sentinel X100.

Płynnego uszczelniacza nie należy stosować do instalacji wypełnionej glikolem lub mieszaniną wody z preparatami chroniącymi przed korozją i niskimi temperaturami. W takim przypadku zład należy usunąć, przepłukać a instalację wypełnić wodą.

Po zakończonej pracy należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty, które miały kontakt z chemicznym uszczelniaczem.

op. 1 l.

Pliki do pobrania