nasze produkty polecają firmy:

Zapraszamy do sklepu chemiadomowa.com

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME H1/2'' Zobacz większe

570,00 zł netto
701,10 zł brutto 23% VAT

Więcej informacji

Korzyści wynikające ze stosowania uzdatniacza galwanicznego

Produkty Energy Water wydłużają żywotność instalacji i podłączonych do niej urządzeń poprzez eliminację osadów z kamienia. Do tego oczyszczają one rury z już istniejących osadów i zabezpieczają przed ich ponownym osadzaniem się oraz korozją. W konsekwencji zostaje zmniejszone zużycie energii elektrycznej i gazu w podgrzewaczach wody. Uzdatniacz tworzy higieniczne zabezpieczenie na ścianach rur, które zapobiega przedostawaniu się bakterii. Ogranicza proces odkładania się żelaza i manganu w instalacji i zabezpiecza wymienniki ciepła.

Sposób działania

W trakcie pracy galwanicznego uzdatniacza wody MWD powstaje w nim różnica potencjałów o napięciu 0,7 - 1 Volta. Wtedy anoda tytanowo-cynkowa uwalnia do wody jony cynku.

Pod wpływem hydrodynamiki i zmiany temperatury wody, wodorowęglan wapnia - będący główną przyczyną zanieczyszczeń rurociągów - rozkłada się na tlenek węgla i słabo rozpuszczalny węglan wapnia (kalcyt). Tlenek węgla wiąże się z kationami cynku, tworząc węglan cynku, natomiast z krystalizującego się kalcytu powstaje aragonit, który jest wypłukiwany z systemu wodnego.

Wolne aniony cynku łączą się z już osadzonym w instalacji wapniem, doprowadzając do wypłukania go z systemu wodnego. Po usunięciu osadu z kamienia wodnego, na powierzchni rury tworzy się antykorozyjna warstwa ochronna magnetytu.

Uzdatniacz nie wymaga zewnętrznego zasilania, serwisu ani specjalistycznego montażu.

Obszary zastosowania

Uzdatniacze mogą być przydatne w następujących lokacjach: instalacje grzewcze, instalacje wodne, chłodnice i klimatyzatory, wymienniki ciepła, kotły, kondensatory, myjnie samochodowe, systemy nawadniające, baseny, sauny, rolnictwo.

Specyfikacja

Nazwa Energywater® MWD Home - PN10/45°C SV 1/2"
Maks. temperatura wody: 45 °C
Długość: 185 mm
Średnica: 38 mm
Przepływ minimalny: 0,2 l/min.
Przepływ maksymalny: 15 l/min.
Średnica podłączenia: 1/2"

Średnica 1/2'' nadaje się do wykorzystania w małych jednostkach mieszkalnych, do końcowego podłączenia urządzeń gospodarstwa domowego (pralki, zmywarki, ekspresu do kawy itp.), do przepływowego, elektrycznego podgrzewacza wody, odpływu wody do cieplarni, chowu drobnostadnego.

Urządzenie może być stosowane przy przepływie wody na poziomie 0,9 m3/h (15 litrów na minutę), wymiana urządzenia zalecana po 1200m3 przepłyniętej wody.

Pliki do pobrania