nasze produkty polecają firmy:

Zapraszamy do sklepu chemiadomowa.com

Uzdatniacz galwaniczny MWD HOME HT1'' Zobacz większe

1 490,00 zł netto
1 832,70 zł brutto 23% VAT

Więcej informacji

Korzyści wynikające ze stosowania uzdatniacza galwanicznego

Produkty Energy Water wydłużają żywotność instalacji i podłączonych do niej urządzeń poprzez eliminację osadów z kamienia. Do tego oczyszczają one rury z już istniejących osadów i zabezpieczają przed ich ponownym osadzaniem się oraz korozją. W konsekwencji zostaje zmniejszone zużycie energii elektrycznej i gazu w podgrzewaczach wody. Uzdatniacz tworzy higieniczne zabezpieczenie na ścianach rur, które zapobiega przedostawaniu się bakterii. Ogranicza proces odkładania się żelaza i manganu w instalacji i zabezpiecza wymienniki ciepła.

Sposób działania

W trakcie pracy galwanicznego uzdatniacza wody MWD powstaje w nim różnica potencjałów o napięciu 0,7 - 1 Volta. Wtedy anoda tytanowo-cynkowa uwalnia do wody jony cynku.

Pod wpływem hydrodynamiki i zmiany temperatury wody, wodorowęglan wapnia - będący główną przyczyną zanieczyszczeń rurociągów - rozkłada się na tlenek węgla i słabo rozpuszczalny węglan wapnia (kalcyt). Tlenek węgla wiąże się z kationami cynku, tworząc węglan cynku, natomiast z krystalizującego się kalcytu powstaje aragonit, który jest wypłukiwany z systemu wodnego.

Wolne aniony cynku łączą się z już osadzonym w instalacji wapniem, doprowadzając do wypłukania go z systemu wodnego. Po usunięciu osadu z kamienia wodnego, na powierzchni rury tworzy się antykorozyjna warstwa ochronna magnetytu.

Uzdatniacz nie wymaga zewnętrznego zasilania, serwisu ani specjalistycznego montażu.

Obszary zastosowania

Uzdatniacze mogą być przydatne w następujących lokacjach: instalacje grzewcze, instalacje wodne, chłodnice i klimatyzatory, wymienniki ciepła, kotły, kondensatory, myjnie samochodowe, systemy nawadniające, baseny, sauny, rolnictwo.

Specyfikacja

Nazwa Energywater® MWD Home - PN16/95°C TUV 1"
Maks. temperatura wody: 95 °C
Długość: 270 mm
Średnica: 45 mm
Przepływ minimalny: 0,2 l/min.
Przepływ maksymalny: 58 l/min.
Średnica podłączenia: 1"

Średnica 1'': nadaje się do wykorzystania w domach rodzinnych z licznymi punktami poboru, w szkołach, mniejszych budynkach administracyjnych, pralniach, restauracjach, myjniach automatycznych

Urządzenie jest odpowiednie dla przepływów wody na poziomie 3,5 m3/h (59 litrów wody na minutę), wymiana urządzenia zalecana po 3000m3 przepłyniętej wody.