nasze produkty polecają firmy:

Zapraszamy do sklepu chemiadomowa.com

Obniżka! Sentinel X500 – chroni przed korozją, mrozem i kamieniem Zobacz większe

Sentinel X500 – chroni przed korozją, mrozem i kamieniem

X500L-4X5LPL-GC

Nowy produkt

Inhibitor korozji i wytrącania się kamienia kotłowego. Chroni przed przemarzaniem

Więcej szczegółów

Zobacz swoje rabaty po zalogowaniu Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je osobiście (albo skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie - założymy konto za Ciebie). Rabaty ustalimy tego samego dnia. Prosimy o podanie możliwie pełnych danych, łącznie z nr NIP prowadzonej działalności. (Pole NIP nie jest wymagane).

396,00 zł brutto netto przed rabatem

254,34 zł netto
312,84 zł brutto 23% VAT

-21%

Więcej informacji

Sentinel X500

Wielozadaniowy preparat, chroniący przed przemarzaniem, korozją i osadzaniem się kamienia. Ponadto zmniejsza wydzielanie gazów, odpowiedzialnych za powstawanie szumów. Może być stosowany we wszelkiego typu instalacjach, również aluminiowych, zarówno dla miękkiej, jaki i twardej wody.

Sposób użycia:

Dozowanie zależy od przewidywanej temperatury przemarzania. Stężenie 20% chroni przed temperaturą -6°C, 30% do -11°C, a 35% do -15°C. Stężenie poniżej 20% nie jest zalecne. Przed użyciem preparatu zaleca się oczyszczenie instalacji ze szlamu i złogów kamienia przy pomocy preparatów X300 lub X400.

W przypadku występowania bardzo twardej wody w instalacji (powyżej 20°dH), zaleca się dodanie środka Sentinel X200 w stężeniu 1%. Wprowadzenie do systemu może nastąpić w dowolnym miejscu.

Najskuteczniejszy, najbardziej wydajny środek chroniący przed przemarzaniem. W przeciwieństwie do popularnego glikolu, zachowuje właściwości przewodzenia ciepła charakterystyczne dla wody w zładzie.

Zawiera inhibitor korozji zabezpieczający instalację co przed agresywnym działaniem aktywnych chemicznie cząsteczek wody.

Uwaga:
W rejonach ze szczególnie twardą wodą (powyżej 20°dH), oprócz środka chemicznego Sentinel X500 należy zastosować także Sentinel X200 w 1%-wej koncentracji. Dzięki temu unikniemy powstawania szumów i złogów kamienia. Wprowadzenie do co może nastąpić w dowolnym miejscu, np. przez grzejnik po wykręceniu zaworu lub odpowietrznika i użyciu naczynia dozującego.

Własności fizyczne:
— Wygląd: przezroczysty, bezbarwny płyn
— Zapach: słaby, słodkawy
— Ciężar właściwy: 1,04 (20°C)
— pH (koncentrat): 7,3
— Punkt krzepnięcia: -58°C

opakowanie 5l
Należy ściśle przestrzegać instrukcji zawartej na opakowaniu.
Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie.

Sentinel_X500_przemarzanie

Produkty powiązane

Pliki do pobrania