nasze produkty polecają firmy:

Zapraszamy do sklepu chemiadomowa.com

Obniżka! REPA  R 500 płynny uszczelniacz Zobacz większe

421,00 złbrutto brutto przed rabatem

239,59 zł netto
294,70 zł brutto 23% VAT

-30%

Więcej informacji

Płynny uszczelniacz do instalacji centralnego ogrzewania.

Preparat stosowany jest do uszczelniania instalacji z wyciekiem od 200 do 500 litrów na dobę. Odpowiedni do wszelkich instalacji, niezależnie od materiałów użytych do jej budowy.

Preparat nie jest toksyczny, odporny na ciśnienie do 10 bar i temperaturę 1200 C. Posiada nieograniczony czas magazynowania, nie jest odporny na mróz.  

Działanie chemicznego uszczelniacza.

Preparat uszczelniający reaguje z tlenem i ulega krystalizacji. Reakcja ta zachodzi tak długo, aż nie powstanie korek, który zlikwiduje nieszczelność i równocześnie odetnie dopływ tlenu. Proces ten może trwać od kilku godzin do kilku dni. Czas działania preparatów Repa Tech uzależniony jest od ciepła i cyrkulacji wody.

UWAGA! Nie stosować w wypadku kotłów wiszących i przepływowych podgrzewaczy wody. 

Sposób użycia płynnego uszczelniacza.

Należy usunąć wkład filtrów siatkowych. Uruchomić kocioł i pompę, pootwierać wszystkie zawory. Preparat uszczelniający wstrząsnąć i wpompować do systemu c.o. bez rozcieńczania przez zawór napełniający, w proporcjach 1 litr na 200 litrów wody.  Doprowadzić instalację do ciśnienia roboczego i temperaturę pracy. Odpowietrzyć grzejniki i pompę obiegową. Po 5 godzinach można obniżyć temperaturę pracy. Całkowite uszczelnienie potrwa kilka dni. Uszczelniacz może pozostać w instalacji do 4 tygodni. Po tym czasie należy instalację wypłukać i napełnić nową wodą. Polecamy dodać do wody inhibitor korozji Sentinel X100.

Płynnego uszczelniacza nie należy stosować do instalacji wypełnionej glikolem lub mieszaniną wody z preparatami chroniącymi przed korozją i niskimi temperaturami. W takim przypadku zład należy usunąć, przepłukać a instalację wypełnić wodą.

Po zakończonej pracy należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty, które miały kontakt z chemicznym uszczelniaczem.

op.1 litr

Karta charakterystyki dostępna na zapytanie.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania