nasze produkty polecają firmy:

Zapraszamy do sklepu chemiadomowa.com

Obniżka! REPA  KOCIOŁ- płynny uszczelniacz Zobacz większe

489,00 złbrutto brutto przed rabatem

278,29 zł netto
342,30 zł brutto 23% VAT

-30%

Więcej informacji

REPA  KOCIOŁ- płynny uszczelniacz. Preparat służy do uszczelniania instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłów.Stosuje się go przy ubytkach 500-800 litrów na dobę.

Można stosować w każdym rodzaju instalacji (ze stali, z żelaza, miedzi i plastiku). 

W instalacjach pozbawionych rdzy nieskończenie trwały

Działanie chemicznego uszczelniacza.

Preparat uszczelniający reaguje z tlenem i ulega krystalizacji. Reakcja ta zachodzi tak długo, aż powstanie korek, który zlikwiduje nieszczelność i równocześnie odetnie dopływ tlenu. Proces ten może trwać od kilku godzin do kilku dni. Czas działania preparatów Repa Tech uzależniony jest od ciepła i cyrkulacji wody.

Sposób użycia płynnego uszczelniacza.

Należy usunąć wkład filtrów siatkowych. Uruchomić kocioł i pompę, pootwierać wszystkie zawory. Preparat uszczelniający wstrząsnąć i wprowadzić do systemu c.o. przy pomocy pompy, bez rozcieńczania,  w proporcjach 1 litr preparatu na 200 litrów wody.  Doprowadzić instalację do ciśnienia roboczego i temperaturę pracy. Odpowietrzyć grzejniki i pompę obiegową. Przy dużych instalacjach dobrze jest odciąć miejsce z przeciekiem i zrobić mały obieg. Po pięciu godzinach można obniżyć temperaturę pracy. Całkowite uszczelnienie potrwa kilka dni. Uszczelniacz może pozostać w instalacji do 4 tygodni. Po tym czasie należy instalację wypłukać i napełnić nową wodą. Polecamy dodać do wody inhibitor korozji Sentinel X100.

Płynnego uszczelniacza nie należy stosować do instalacji wypełnionej glikolem lub mieszaniną wody z preparatami chroniącymi przed korozją i niskimi temperaturami. W takim przypadku zład należy usunąć, przepłukać a instalację wypełnić wodą.

Po zakończonej pracy należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty, które miały kontakt z chemicznym uszczelniaczem.

op. 1 l.

Karta charakterystyki dostępna na zapytanie.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania